Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni może być świetną okolicznością, by poświęcić czas waszemu psowi. Wyjazd razem z ukochanym psem to niepowtarzalna możliwość, aby odpocząć, jednocześnie ofiarując zwierzakowi czas. W letnie miesiącewarto myśleć o kleszczach, ponieważ nasze zwierzęta domowe mogą być na nie podatne. Rasy, potrzebujące sporo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często są atakowane przez kleszcze. Jak możemy uchronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze charakteryzują się długotrwałą skutecznością oraz niską ceną. Są produkowane na potrzeby psów różnych rozmiarów, więc z łatwością znajdziemy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe oraz lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość środka działającego na kleszcze jest odpowiednia do masy psa, należy więc sprawdzić przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie na kleszcze ,jak i przeciw pchłom, przez co umożliwiają ogólną opiekę psa. Obroża Foresto działa aż 8 miesięcy, ponadto działa od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu groźnych schorzeń, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów chętnie spędzają czas w trawie, takie jak labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, gdyż infekcja wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi ryzyko powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega ugryzienia psa przez kleszcza, dlatego umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające pływanie potrzebna jest większa profilaktyka, przykładowo w formie kropli zawierających preparat na kleszcze lub specjalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa w trakcie wakacyjnej podróży trzeba zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla psa.

obroża przeciw kleszczom