Panel administracyjny Galerie


Serwis gsm
RALLYLAND CUP 2017 RMPST KLUBOWE
Sponsorzy

Wiadomości z imprez samochodowych

ZLOT Z PERSPEKTYWY 2 TYGODNI

2007-08-25 13:57:44

264 samochody terenowe, ponad 330 km tras dojazdowych, 20 różnego rodzaju prób sprawnościowych, około 15 – 20 tysięcy kibiców, dwa niegroźne dachowania i 35 godzin wspólnej zabawy – to cyfry które w jakimś stopniu obrazują to co działo się w dniach 11-12 sierpnia w Chojnicach i okolicy.
X Chojnicki Zlot Samochodów Terenowych stał się już historią i do historii na pewno się zapisał, bijąc wszelkie rekordy frekwencji zarówno uczestników jak i publiczności. Organizatorzy od samego początku przykładali bardzo dużą wagę do bezpiecznego obcowania imprezy ze środowiskiem naturalnym. Papierowe torby z logiem zlotu zamiast foliowych reklamówek, sorbenty wyłapujące drobiny substancji ropopochodnych w miejscu przeprawy uczestników przez wodę, trasy przejazdu omijające liczne w naszym terenie rezerwaty przyrody i ekologiczne konkurencje na trasie turystycznej. Natura podziękowała nam piękną pogodą przez dwa dni, na przekór wszelkim prognozom i zerwaną przez bobry linią energetyczną, w konsekwencji czego przerwaliśmy na kilkanaście minut uroczystość wręczenia nagród.

Organizatorzy robili wszystko co w ich mocy, aby na długo w pamięci wszystkich uczestników zapisała się jubileuszowa edycja tego wspaniałego wydarzenia. Wszystko rozpoczęło się 4-kilometrową Parada przez miasto Chojnice, kawalkada samochodów przejechała przez kilkanaście ulic i skrzyżowań, które na tę okoliczność niczym Monte Carlo zostały zamknięte. Do Bazy Zlotu na Psią Górę prowadziły 3 różnorodne trasy. Uczestnicy ze wszystkich stron zjeżali w to urocze miejsce, gdzie czekały na nich tysiące kibiców, olbrzymia scena oraz pole, które przez 2 dni zamieniło się w terenowe miasteczko. Okoliczni mieszkańcy, miłośnicy terenówek z całej Polski, goście z Anglii, Francji, Holandii, Niemiec, matki z dziećmi, seniorzy, grupy przyjaciół, turyści – wszyscy przybyli do miasteczka podziwiać pięknie przygotowane terenówki oraz poczuć wspaniały klimat, jacy tworzyli Uczestnicy tego wydarzenia – Ci dla których impreza została przygotowana. 7 miesięcy przygotowań, kilkunastu sponsorów, mnóstwo mediów, olbrzymie zasoby ludzkie, setki zapowiedzi, informacji, mnóstwo piętrzących się problemów, a wszystko po to aby zgromadzić w 1 miejscu jak największą liczbę pojazdów i ich właścicieli, stworzyć niezapomniane widowisko, które na długo zapamiętają wszyscy, którzy brali udział w Zlocie.

Koncert zespołu Easy Rider, pokaz mody militarnej, był zakończeniem pierwszego dnia zmagań. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o rozdaniu nagród, które zakończyło się zupełnie niespodziewaną awarią prądu. Chochliki w postaci bobrów zerwały linię energetyczna pozostawiając na kilka minut licznie zgromadzonych uczestników i kibiców w totalnych ciemnościach Psiej Góry. Powyższy fakt nie wypłynął jednak na udaną zabawę podczas wieczornej dyskoteki.

Po nocnych wojażach i imprezach integracyjnych, w niedzielę od samego rana dominowały Panie za kierownicą terenówki, które radziły sobie perfekcyjnie na próbie sprawnościowej wzbudzając niejednokrotnie duże zainteresowanie wśród kibiców, szczególnie jej męskiej części. Nowością tegorocznego programu zlotu był Pokaz Równoległy. Niestety zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie tylko pierwszej jego części i przerwaliśmy go ze względów bezpieczeństwa. Na zakończenie ku uciesze kibiców 20 najlepszych załóg trasy off-road wzięło udział w niesamowitym pokazie Króla Błota. Były widowiskowe wyskoki, pryskające błoto, białe sukienki, szybkie samochody, a wszystko po to, aby się dobrze bawić. Jesteśmy świadomi, że w trakcie organizacji pojawiło się kilka niedociągnięć, jednak mamy nadzieje że ogrom i charakter imprezy pozwoli Państwu na przychylną ocenę X Chojnickiego Zlotu Samochodów Terenowych. Liczymy na to, że zarówno zawodnicy czy kibicie, znaleźli podczas tych dwóch sierpniowych dni coś co ich zainteresowało, zafascynowało bądź pozwoliło odpocząć w pięknych terenach ziemi chojnickiej.

@2019 webdesign: www.zz-top.pl
Informacje
Wiadomości
Kontakt
Sponsorzy
Galerie
X Geländewagentreffen

Materiały
Dla zawodników
Dla kibiców
Dla prasyPodziękowania dla
Właściciela Psiej Góry
Mateusza Kusznierewicza
Burmistrza Miasta Chojnice
Arseniusza Finstera
Wójta Gminy Chojnice
Zbigniewa Szczepańskiego
Prezesa Parku Wodnego
Mariusza Palucha
Prezesa Promocji Chojnic
Romana Guzelaka


Historia
IX Zlot 2003
VIII Zlot 2002
VII Zlot 2001
VI Zlot 2000


Patroni i partnerzy medialni:

Automobilklub Morski - Jeep Club Chojnice, 89-600 Chojnice, Nieżychowice 91 tel: +48 (052) 3981011
Automobilklub Rallyland, 89-600 Chojnice, Nieżychowice 91 tel: +48 (052) 3981011
e-mail: jeep@korycki.pl, karol@zygmunt.info
Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2019 Grafika: zygmanski@gmail.com