Panel administracyjny Galerie


Serwis gsm
RALLYLAND CUP 2017 RMPST KLUBOWE
Sponsorzy

Wiadomości z imprez samochodowych

WIADOMOŚCI ZLOTOWE

2007-08-07 13:08:42

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia X Chojnickiego Zlotu Samochodów Terenowych. W sztabie organizatora prace trwają pełną parą, jednak w tym momencie możemy zdradzić kilka szczegółów, które zostały przygotowane zarówno dla kibiców jak i uczestników zlotu.

Wszystko rozpoczyna się w sobotę od spotkania uczestników na parkingu przy markecie Hypernova. Tam nastąpi odprawa zawodników i start do parady przez centrum miasta, która rozpocznie się przed godz. 9.30. Parada będzie przebiegała ulicami: Jana Pawła II, Obrońców Chojnic, Młodzieżowa, Kilińskiego, Wysoka, Mickiewicza, Nowe Miasto, Gimnazjalna, Młyńska, Strzelecka, Morozowa. W tym momencie chcielibyśmy poinformować o utrudnieniach w ruchu, które mogą pojawić się w dniu 11 sierpnia w godz. 9.30 – 10.00 w centrum miasta.

Miejscem finalnym parady jest ulica Morozowa, gdzie uczestnicy zostaną rozdzieleni na 3 trasy, zgodnie ze zgłoszeniem. Każda z tras o godz. 10.00 ruszy wg notatek nawigacyjnych w kierunku bazy zlotu – Psiej Góry. Różnorodność trasy: sportowej, offroadowej i turystycznej jest bardzo duża, a uczestnicy każdej z nich poruszać się będą innymi drogami. Z myślą o kibicach w porozumieniu z Miejskim Zakładem Komunikacji przygotowaliśmy specjalne linie autobusowe, które ruszały będą w sobotę z pl. Jagiellońskiego o godz. 13.00, 14.30, a na godz. 20.00 i 22.00 zaplanowano powrót z Psiej Góry do Chojnic.

Po otrzymaniu opinii Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody zmodyfikowane zostały końcowe fragmenty tras dojazdowych bo bazy zlotu Psiej Góry. Trasa sportowa to 80-km trasy dojazdowej, na której znajduje się 6 prób sprawnościowych. Pierwsza z nich to część próby rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST) z 2002 r. Próba ta była bardzo lubiana przez zawodników, a co ważne dla kibiców zlokalizowany jest zaraz po starcie Zlotu niedaleko Chojnic. Kolejne dwie próby w Lichnowach i Wierzchowie to powtórka z RMPST z roku 2001 r., gdzie zawodnicy będą musieli wykazać się umiejętnościami na bardzo krętych i technicznych torach. Oprócz sprawdzonych wcześniej prób znaleźliśmy dwa nowe urokliwe, a przede wszystkim duże miejsca o zupełnie innej charakterystyce niż poprzednie próby. Jedno z nich znajduje się obok hodowli danieli, gdzie oprócz zwierząt zmagania zawodników będzie z pewnością oglądała spora rzesza kibiców z okolicznych wiosek. Celowe z naszej strony jest to, że nie podajemy miejscowości, w których rozgrywane są próby, ponieważ chcemy, aby wszyscy startujący mieli równe szanse i dla każdego trasa było równo znana. Ostatnią próba jak co roku jest przejazd zręcznościowy na Psiej Górze, po jego zakończeniu auta zostaną skierowane do Parku Maszyn. Trasa turystyczna zgodnie z zapowiedzią przebiega na bardzo obszernym terenie. Jej długość to ok. 160 km malowniczymi terenami nadleśnictw Czersk i Lipusz. Oprócz trasy dojazdowej pokonywanej zgodnie z notatkami nawigacyjnymi na uczestników czekać będą konkurencje nie tylko samochodowe. Główną zasadą, która przyświecała nam podczas układania w/w trasy jest fakt dobrej zabawy oraz troska o to, aby nowo kupionej terenówce nic się nie stało. Zakończeniem sobotnich zmagań jest koncert zespołu Easy Rider o godz. 20.00 w bazie zlotu, na specjalnie na tą okazję zbudowanej scenie. Na godz. 22.00 zaplanowano rozdanie nagród, po czym wszyscy wspólnie bawić się będą na dyskotece.

W niedziele panowie, po nocnych wojażach na imprezach integracyjnych, oddadzą kierownice Paniom rozpoczynając tym samym szereg atrakcji, które czekają na kibiców i uczestników drugiego dnia zlotu. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 16.00

@2019 webdesign: www.zz-top.pl
Informacje
Wiadomości
Kontakt
Sponsorzy
Galerie
X Geländewagentreffen

Materiały
Dla zawodników
Dla kibiców
Dla prasyPodziękowania dla
Właściciela Psiej Góry
Mateusza Kusznierewicza
Burmistrza Miasta Chojnice
Arseniusza Finstera
Wójta Gminy Chojnice
Zbigniewa Szczepańskiego
Prezesa Parku Wodnego
Mariusza Palucha
Prezesa Promocji Chojnic
Romana Guzelaka


Historia
IX Zlot 2003
VIII Zlot 2002
VII Zlot 2001
VI Zlot 2000


Patroni i partnerzy medialni:

Automobilklub Morski - Jeep Club Chojnice, 89-600 Chojnice, Nieżychowice 91 tel: +48 (052) 3981011
Automobilklub Rallyland, 89-600 Chojnice, Nieżychowice 91 tel: +48 (052) 3981011
e-mail: jeep@korycki.pl, karol@zygmunt.info
Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2019 Grafika: zygmanski@gmail.com